Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w najbliższy wtorek (22.04.2014) o godzinie 18:00 w siedzibie firmy Cognifide (ul. Murawa 12-18). Prezentację pt. „Moonshine – kontener aplikacji szyty na miarę” przedstawi Sławek Piotrowski. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny zarejestrować się tutaj.

Krótkie streszczenie nadesłane przez Sławka:

Serwery aplikacyjne, choć niezwykle użyteczne, zwykle ciągną za sobą szereg wad – są trudne w konfiguracji, nie są przystosowane do testowania jednostkowego i wolno się uruchamiają. W tej prezentacji chciałbym przedstawić autorski projekt – Moonshine.

Chcesz na szybko stworzyć mały serwis RESTowy, a może dużą aplikację z wielopoziomową architekturą – Moonshine pozwala łatwo złożyć kontener skrojony na Twoje potrzeby. Już teraz możemy pochwalić się wsparciem dla kilkudziesięciu różnych technologii w tym bazy danych, serwery HTTP, JAX-RS, WebSocket, Liquibase, Hibernate i wiele innych. Całość spięte przez wstrzykiwanie zależności oparte na Google Guice i przygotowane dla prostoty testowania.

Sławek Piotrowski – Na co dzień pracuje w PayU, gdzie jako starszy programista, zajmuje się rozwijaniem mechanizmów ciągłej integracji. Z Javą związany już od 10 lat. Jest autorem kilku projektów open source, z których najbardziej znany – EvoInflector jest wykorzystywany chociażby przez Springa, czy IntelliJ IDEA.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+