Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (18.11.2013) o godzinie 18:30 w Przestrzeni Współpracy ZOO (ul. Zwierzyniecka 20, IIp.). Krzysztof Jelski poprowadzi prezentację pt. „Specification by Example”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

Poniżej krótkie streszczenie nadesłane przez prelegenta:

Czy byłeś kiedykolwiek sfrustrowany tworzeniem funkcjonalności, o której wiedziałeś, że będzie niepotrzebna? Czy zdarzyło ci się spędzać długie godziny na przerabianiu dotychczasowej pracy z powodu niedogadania wymagań między biznesem a deweloperami? Czy zdarzyło ci się zidentyfikować super-istotny przypadek brzegowy już po wdrożeniu na produkcję?
Specification by Example to podejście, które zmniejsza ryzyko wystąpienia powyższych frustracji w procesie wytwarzania oprogramowania. Schodząc do poziomu szczegółowych przykładów działania funkcjonalności, szybko identyfikujemy przypadki brzegowe i eliminujemy niepotrzebny zakres. Angażując cały zespół, ukierunkowujemy wszystkich na dostarczenie oprogramowania pomagającego realizować cele biznesowe. Automatyzując przykłady, unikamy błędów regresji i dostajemy zawsze aktualną dokumentację.
Opowiem o elementach Specification by Example i o tym, jak się ma do BDD. Pokażę też w jaki sposób można automatyzować scenariusze w Javie.

Krzysztof Jelski – doświadczony deweloper Javy i C#, praktykujący Test-Driven Development. Pracuje na sposób Agile’owy i przez szkolenia i coaching uczy innych tworzenia oprogramowania w ten sposób. Chce, aby software efektywnie pomagał innym w życiu i pracy, dlatego kładzie duży nacisk na komunikację i inne ludzkie aspekty pracy zespołów. Na co dzień w Pragmatists. Właściciel agile-elearning.pl, sprzedaje online’owe szkolenia z Agile’owych praktyk inżynierskich.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+