Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w najbliższy wtorek (16.04.2013) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (ul. Murawa 12-18). Tomasz Rękawek poprowadzi prezentację pt. „Strzelanie do królików z procy – praktyczne wykorzystanie frameworka Apache Sling i repozytorium Apache Jackrabbit.”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

Poniżej krótkie streszczenie nadesłane przez Tomka:

Elastyczne i szybkie bazy NoSQL cieszą się w świecie IT wielkim zainteresowaniem. Przykładem takiej bazy jest repozytorium danych Apache Jackrabbit (referencyjna implementacja interfejsu JCR). Hierarchiczna struktura danych zastosowana w Jackrabbicie umożliwia proste i dokładne odwzorowanie struktury stron internetowych. Framework Apache Sling udostępnia repozytorium przez HTTP i REST. Jackrabbit i Sling stanowią razem potężne narzędzie do tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych. Na spotkaniu opiszę oba rozwiązania i zademonstruję ich użycie w praktyce.

Tomasz Rękawek – jestem programistą Javy pracującym w poznańsko-londyńskiej firmie Cognifide. Od dwóch lat pracuję z CMS-em Adobe CQ opartym o Apache Jackrabbit i Sling. W tym czasie tworzyłem rozwiązania dla firm takich jak Roche, John Lewis i Investec. Moje zainteresowania zawodowe obejmują zagadnienia bezpieczeństwa, infrastruktury oraz frameworków OSGi i Sling. Bloguję pod adresem newton.net.pl i twitteruję jako @TomaszRekawek.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+