Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w najbliższy wtorek (03.04.2012) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (ul. Murawa 12-18). Konrad Szałkowski poprowadzi prezentację pt. „JCuda – czy Java i CUDA mogą się polubić?”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

Oto streszczenie dostarczone przez Konrada:

Karty graficzne rzadko stanowią obiekt zainteresowania programisty Javy. Rezydują w jego świadomości przeważnie jako dodatek do codziennego środowiska pracy użyteczny tylko w chwilach gdy chce oddać się rozrywce. Jednakże w tych kawałkach krzemu drzemie potężna moc obliczeniowa udostępniona zwykłemu śmiertelnikowi przez technologie takie jak OpenCL lub CUDA. Podczas prezentacji postaram się przedstawić krótko problematykę programowania na GPU, technologię CUDA, jej zalety oraz wady, a następnie zaprezentuję bibliotekę JCuda
– próbę zaimportowania tej technologii do świata Javy.

Konrad Szałkowski – Absolwent Politechniki Poznańskiej, Wydziału Informatyki na specjalizacji Sieci Komputerowe i Systemy Rozproszone. Obecnie pracuje jako programista Javy na Politechnice Poznańskiej. Jego zainteresowania obejmują programowanie współbieżne z użyciem kart graficznych oraz projektowanie i tworzenie systemów mobilnych i rozproszonych.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+