Zapraszamy wszystkich na warsztaty dotyczące języka Scala. Spotkanie odbędzie się w sobotę (09.07.2011), zaczynamy około godziny 10:00 w
siedzibie Cognifide (ul. Murawa 12-18). Celem warsztatów jest wspólna nauka języka Scala. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Balcerek. Osoby
które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj. Udział jest
bezpłatny, wymagana jest tylko potwierdzona rejestracja – liczba miejsc jest ograniczona.

Oto krótkie streszczenie dotyczące treści spotkania nadesłane przez Grzegorza:

„Zakres: od podstaw do …. – nie wiem, zależy na ile czas pozwoli.Poniżej kolejne tematy które mogłyby być omawiane, ale nie wydaje mi się żeby było możliwe omówienie wszystkiego – ze względów czasowych: wprowadzenie, podstawy składni, podstawowe typy danych, wyrażenia sterujące, klasy, cechy, metody, obiekty, typy ogólne, standardowe typy ogólne, funkcje, dopasowywanie wzorców, klasy i obiekty przypadków, pakiety, klauzule importu, uprawnienia, wyjątki i wyrażenie return, modyfikator implicit, kolekcje, pętla for, XML, programowanie interfejsów graficznych, programowanie współbieżne, parsowanie, adnotacje, języki dostosowane do dziedziny, kompilator”

W celu samodzielnego wykonywania ćwiczeń należy przyjść z własnym laptopem zaopatrzonym w JDK w wersji 6. Instalacja jezyka Scala nie jest wymagana – będzie możliwość skopiowania sobie i zainstalowania Scali w wersji 2.9.0, skompilowanej pod JVM w wersji 6. Opcjonalnie można przyjść z JDK w wersji 5 oraz własną instalacją języka Scala 2.9.0 działającą w tej wersji. Prosimy o przyniesienie własnego przedłużacza.

Spotkanie potrwa do 17:00-18:00, przerwy będą ustalane dynamicznie, przewidziano obiad w postaci pizzy i napojów.

Grzegorz Balcerek – studiował na Politechnice Poznańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu. Pracował w firmach Oracle, AMS Management Systems, CGI.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+