Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się we wtorek (12.04.2011) o godzinie 18:00 w siedzibie PCSS (biurowiec Omega, ul. Dąbrowskiego 79a, 11 piętro, sala 1111). Jan Kończak i Tomasz Å»urkowski poprowadzą prezentacje pt. „JPaxos – replikacja maszyny stanów”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

A oto streszczenie nadesłane przez autorów:

„JPaxos to oprogramowanie narzędziowe napisane w języku Java, które umożliwia wydajną replikację maszyny stanowej. Używając JPaxos, stworzenie usługi sieciowej tolerującej awarię maszyn jest bardzo proste.

Na spotkaniu podamy ogólne informacje na temat replikacji: czym jest replikacja, jakie są modele replikacji oraz do czego można ja wykorzystać. Następnie opowiemy o bibliotece JPaxos oraz pokażemy demo które zademonstruje w jak prosty sposób można za jej pomocą stworzyć usługę odporną na awarie.

Informacje na temat JPaxos oraz odnośniki do innych narzędzi powstałych w ramach projektu IT-SOA znajdują się na stronie http://www.it-soa.pl/jpaxos/.”

Jan Kończak, student 4. roku informatyki na Politechnice Poznańskiej. Od dwóch lat pracuje w projekcie IT-SOA w obszarze komunikacji grupowej. Odbył praktyki na uniwersytecie EPFL w Szwajcarii.

Tomasz Å»urkowski – student 4. roku informatyki na Politechnice Poznańskiej, od dwóch lat pracuje w projekcie IT-SOA w obszarze komunikacji grupowej. Odbył praktyki na uniwersytecie EPFL w Szwajcarii oraz w firmach Google i Microsoft.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj przykłady dostępne tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+