Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na pierwszy poznański Code Retreat. Odbędzie się on w drugą sobotę stycznia (15.01.2011), spotykamy się o godzinie 8:30 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Rozpoczniemy od wspólnego śniadania połączonego z omówieniem planu i założeń imprezy.

Code Retreat to rodzaj warsztatów programistycznych, których formuła została wymyślona przez Patrick’a Welsh’a, Nayan’a Hajratwala i Corey Haines’a. Celem pomysłodawców było stworzenie formy w ramach której uczestnicy będą mogli dzielić się praktyczną wiedzą na temat tworzenia dobrej jakości kodu (przy wykorzystaniu założeń Test Driven Development i Pair programming).

W ramach pierwszego poznańskiego Code Retreat będziemy mierzyć się z problemem Conway’s Game of Life – zapoznajcie się z opisem problemu przed przyjściem na warsztaty, napewno ułatwi to start.

Brzmi interesująco? Okazja aby sprawdzić jak „to robią inni” nie zdarza się często więc na pewno warto ją wykorzystać. Liczba miejsc jest ograniczona, osoby które chcą wziąć udział w warsztatach powinny zarejestrować się pod tym adresem i czekać na potwierdzenie. Poza tym należy przynieść swój komputer oraz trochę wiedzy na temat programowania w języku Java.

Imprezy tego typu odbywają się na całym świecie. Jakiś czas temu pierwszy polski Code Retreat został zorganizowany we Wrocławiu (http://coderetreat.wroclaw.pl/), o wrażeniach uczestników można poczytać tutaj i tutaj.

Sponsorami warsztatów są firmy PSI Produkty i Systemy Informatyczne Sp. z o.o. (http://www.psipolska.com/) oraz Cognifide (http://cognifide.com). Bez ich pomocy nie udałoby się zapewnić tak dobrej lokalizacji oraz darmowego poczęstunku w czasie trwania warsztatów.

Więcej informacji o założeniach imprezy można znaleźć na stronie poznańskiego Code Retreat.

Share
Jedna odpowiedź na “1. Poznański Code Retreat”
  1.  
Google+