Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się we wtorek (12.10.2010) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Maciej Biłas poprowadzi spotkanie pod tytułem „Scala – wprowadzenie”. Osoby które chcą uczestniczyć w spotkaniu powinny się zarejestrować tutaj.

Oto krótkie streszczenie nadesłane przez Macieja:

„W ostatnich latach pojawiło się na platformie Java kilka implementacji alternatywnych języków. Najbardziej znane Groovy, Jython i JRuby zrywają ze statycznym typowaniem. Podczas prezentacji postaram się w 45 minut pokazać inne rozwiązanie: język, który zachowuje charakterystyki wydajności Javy, pozawala na bezpieczny refactoring kodu a przy tym obiecuje zwiększyć produktywność programisty. James Gosling, twórca Javy powiedział o Scali: „Jeżeli miałbym wybrać dzisiaj inny język niż Java to byłaby to Scala”.

Maciej Biłas – studiował na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie pracuje w niemieckiej firmie BSSN Software zajmującej się technologiami informatycznymi dla przemysłu chemicznego.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+