Zapraszamy na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się w poniedziałek (!) (24.05.2010) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Marcin Ignac poprowadzi prezentacje dotyczącą środowiska „Processing”. Osoby zainteresowane powinny się zarejestrować za pomocą tego formularza.

Poniżej krótkie streszczenie nadesłane przez Marcina:

Przedstawie swoje doświadczenia z pracy ze środowiskiem Processing. Prezentacje rozpoczne krótkim wyjaśnienie czym jest Processing oraz wprowadzeniem do sposobu pracy z tym środowiskiem. W dalszej części spotkania możecie się spodziewać projektów z obszarów grafiki generatywnej, przez interaktywne instalacje aż do multimedialnych projekcji w przestrzeni publicznej. Od fazy konceptualnej przez prototypowanie aż do finalnego produktu – Processing sprawdza się na każdym kroku. Opowiem również o wadach i zaletach tego narzędzia, a także jak „szkicowanie w kodzie” (sketching in software) zmieniło moje podejście do programowania.

Marcin Ignac (http://marcinignac.com) – studiował na Politechnice Poznańskiej oraz Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 2009 ukończył studia na kierunku Interaction Design na prestiżowej duńskiej uczelni Copenhagen Institute of Interaction Design (CIID). Pracuje jako programista i projektant interakcji (interaction designer) w kopenhaskim shiftcontrol. Marcin jest twórcą logotypu Poznań JUG ;-).

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj, a wideo ze spotkania tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+