Zapraszamy na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się we wtorek (20.04.2010) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Adam Kędziora poprowadzi spotkanie pod tytułem „JAX-RS w praktyce”. Osoby zainteresowane powinny się zarejestrować.

Oto krótkie streszczenie nadesłane przez Adama:

JAX-RS jest specyfikacją do tworzenia webserviceów javovych w filozofii REST -representional state transfer – dla niezorientowanych oznacza to usługi udostepniane jak tradycyjne strony WWW – stan przenoszony jest w wywołaniu a nie trzymany jest na serwerze. Takie podejście bardzo dobrze komponuje się z ziarnami bezstanowymi ejb – przez co można łatwo uzyskać wydajność i skalowalność.

w ramach wykładu omówię pokrótce filozofię rest, tworzenie takich usług (w oparciu o samo JAX-RS, bez rozszeżeń – jednak w ramach przykładu użyje jersey-servlet) i klientów tych usług w oparciu o bibliotekę jersey-client (JAX-RS w obecnej wersji specyfikacji nie posiada specyfikacji klienta – ma się to zmienić w 2.0).

Specyfikacja jest jedną z najfajniejszych jakie widziałem ostatnimi czasy -wszystko wiadomo jak działa, nie ma żadnej niezrozumiałej magii, a jednocześnie naprawdę ułatwia operowanie protokołem http.

Adam Kędziora – student 5. roku informatyki na uam, szef koła naukowego informatyków UAM, dawniej szef sekcji inżynierii oprogramowania tegoż koła, pasjonat technologii JVM, w tym Netbeans Platform i projektowania oprogramowania. Przeszedł Metal Slug 1 na 5 kredytach.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+