Już w najbliższy piątek w Poznaniu odbędzie się konferencja 4Developers! Organizatorzy uprzejmie ostrzegają, że to ostatnia szansa żeby się zarejestrować :). Na stronie http://2010.4developers.org.pl/java-agenda można zobaczyć ostateczną agendę sesji Java.

W czasie tej sesji Michael Hunger przedstawi korzyści odchodzenia od monokultury wielkich języków programowania na rzecz sfery
wielojęzykowej i przedstawi korzyści dobierania konkretnego języka do rozwiązania danego problemu. Mowa będzie także o nowościach w Java SE 7 oraz o wzorcach projektowych i znaczeniu profesjonalizmu i jakości w pracy programisty. Omówione zostaną zastosowania automatycznego generowania kodu na przykładzie OR-mappingu, XML’a, plików konfiguracyjnych i lokalizacyjnych. Będzie sięmożna dowiedzieć jak ułatwić i przyspieszyć development oraz wprowadzanie zmian, a także jak uniknąć prostych błędów już na etapie budowania aplikacji. Ponadto, Jacek Laskowski opowie o modelach komponentowych SCA, OSGi, Distributed OSGi i OSGi Enterprise. Omówi wszystkie z wymienionych modeli budowania systemów komponentowo-usługowych ze wskazaniem na ich różnice i podobieństwa a także zależności między nimi.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+