Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się we wtorek 09.02.2010 o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Patryk Å»abicki poprowadzi prezentację której celem będzie wprowadzenie do tworzenia aplikacji dla platfromy Android. Chętnych do udziału proszę o dokonanie rejestracji za pośrednictwem tego formularza.

Oto streszczenie nadesłane przez autora prezentacji:

Będzie o komponentach aplikacji androidowych, omówię różnice między Activities/Services/Broadcast, Intent Recivers/Content providers. Będzie też o cyklu życia Activities (od startu do wyjścia, na co należy zwracać uwagę aby nie wykończyć pamięci i baterii urządzenia), o cyklu życia Services. Czym są i jak pracować z Intents czyli grupami obiektów udostępnianych przez aplikacje, które pozwalają na startowanie Activities z innych aplikacji w ich ramach. Przykładowo kamerą ściągasz obraz swojego śniadania, startujesz Activity Share, udostępniane przez aplikację Camera, kilka aplikacji przejmuje ten sygnał i może przesłać to dalej np. klient twittera, email, gmail etc.

Jeżeli też nic z tego nie rozumiecie 😉 to serdecznie zapraszamy.

Patryk Å»abicki (http://p47.posterous.com/)- współzałożyciel działającej na terenie Niemiec firmy Gynoid Software UG (część holdingu ArtOfBytes). GynSoft produkuje aplikacje dedykowane właśnie na platformę Android, zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i podmiotów instytucjonalnych. Absolwent UAM, studiował kognitywistykę i psychologię, jego hobby to gotowanie i podróże.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+