Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się we wtorek 08.12.2009 o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (al. Wielkopolska 4). Bartek Michalik poprowadzi prezentację na temat projektu „Xtext„. Chętnych do udziału proszę o dokonanie rejestracji za pośrednictwem tego formularza.

Streszczenie:

„Xtext jest narzędziem potencjalnie ułatwiającym życie. Jeżeli potrafisz piszesz gramatykę języka, dokładasz szablony do generowania np. kodu a w zamian otrzymujesz zintegrowany edytor dopasowany do Twojej gramatyki. Tylko po co ? W ramach prezentacji postaram się pokazać na prostym przykładzie (generowanie POJO) oraz zupełnie niestandardowym możliwe zastosowania. Dodatkowo zobaczymy elementy składowe metody oraz krok po kroku przejdziemy się po wygenerowanym przykładowym projekcie.”

Bartosz Michalik jest studentem 4 roku studiów doktoranckich. W centrum jego zainteresowań leżą kwestie związane z inżynierią oprogramowania, a w szczególności architektura systemów informatycznych. Bartosz jest członkiem społeczności zorganizowanej wokół platformy Eclipse.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+