Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w czwartek 04.06.2009 (to już w przyszłym tygodniu!) o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (Aleje Wielkopolskie 4, Poznań). Dawid Weiss poprowadzi prezentacje pod tytułem „Debugging and Profiling in Java” . Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszę o zarejestrowanie się.

Streszczenie:

„Większość programistów zna narzędzie zwane debuggerem. Czy istnieje jednak jakiś szerszy schemat analizy błędów w programach napisanych w Javie? (Tak sądzę.) Czy istnieją błędy, których nie da się wykryć debuggerem? (Tak, istnieją.) Czy są sposoby poszukiwania tych błędów, które są nietrywialne, szokująco ciekawe i odróżniają nowicjusza od eksperta? (Ależ oczywiście.)

W trakcie prezentacji chciałbym zaprezentować parę przykładów-sposobów poszukiwania błędów i w ogóle analizy programów napisanych w Javie. Trudno opisać to innymi słowami niż ostry hacking. Czy będzie ciekawie? (Mam nadzieję!)”

Dawid Weiss dr inż., adiunkt w zakładzie Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji w Instytucie Informatyki Politechniki Poznańskiej. Dawid jest świetnym programistą, który ma doświadczenie zarówno w projektach naukowych jak i komercyjnych, realizowanych w Javie, ale również w Ruby, Pythonie, Assemblerze czy C# . Jest współtwórcą Carrot2 (http://carrot2.org), narzędzia służącego do grupowania wyników zapytań oraz współzałożycielem firmy Carrot-Search (http://carrot-search.com).

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj.

Share
2 odpowiedzi na “Spotkanie Poznań JUG : Debugging and Profiling in Java [04.06.2009]”
  1. tomic pisze:

    W związku z tym, że dzisiejsze spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie i brakło miejsc dla wielu osób proponowałbym zamieszczenie slajdów z prezentacji.

  2. Adam Dudczak pisze:

    Jak tylko Dawid podeśle to wrzucimy je na stronkę.

  3.  
Google+