Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się we wtorek 26.05.2009 o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (Aleje Wielkopolskie 4, Poznań). Krzysztof Kliś poprowadzi prezentacje na temat oprogramowania „Terracota”. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Streszczenie:

Terracotta jest oprogramowaniem open source, które pozwala na proste skalowanie w poziomie aplikacji działających na platformie Java, bez konieczności wykorzystywania dodatkowego kodu lub zewnętrznych baz danych. Efekt taki udało się uzyskać dzięki umieszczeniu całego mechanizmu klastrowania pomiędzy maszyną wirtualną Javy a warstwą aplikacji, dzięki czemu jest ona w praktyce całkowicie przezroczysta dla programisty. W trakcie prezentacji omówiona zostanie architektura Terracotty, przedstawione przykłady jej zastosowań (wraz z utworzeniem prostego projektu w Eclipse), a także współpraca z innymi technologiami opartymi na Javie (na przykładzie JRuby). Poruszone zagadnienia obejmą ponadto doświadczenia autora w pracy z Terracottą w kontekście wydajności, zagadnienia związane z licencją Terracotta Public License, jak również informacje na temat społeczności związanej z Terracottą.

Krzysztof Kliś – główny programista w firmie BS Partner, pasjonat systemu Linux i technologii sieciowych, miłośnik nowych języków i technik programowania, prywatnie autor bloga (http://weblambdazero.blogspot.com/) poświęconego zastosowaniom programowania funkcyjnego przy tworzeniu klastrów web i nie tylko.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj i tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+