Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14.04.2009 o godzinie 18:00 w siedzibie Cognifide (Aleje Wielkopolskie 4, Poznań). W roli prelegenta wystąpi Marcin Werla. Osoby zainteresowane udziałem w spoktaniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Streszczenie:

Każdy nowy produkt programistyczny ma pewną początkową grupę użytkowników. Wraz ze wzrostem popularności produktu, ta grupa użytkowników się rozrasta. Zmieniają się też ich oczekiwania co do produktu – nie tylko w zakresie jego kluczowej funkcjonalności, ale również odnośnie stabilności, łatwości użycia, dokumentacji itp. Te zmiany mogą okazać się zabójcze dla nieprzygotowanego zespołu odpowiadającego za produkt. Zagadnienia związane z tym procesem postaram się omówić na przykładzie oprogramowania dLibra, którym się m.in. zajmuję (nadal żyje i ma się dobrze ;-)). Jako, że dLibra jest napisana w Javie, poza odrobiną teorii i omówieniem praktycznych doświadczeń, postaram się też wskazać kilka narzędzi i technologii „okołojavowych”, które we wspomnianej sytuacji mogą być przydatne. Liczę na to, że moja prezentacja będzie początkiem dyskusji i wymiany doświadczeń w omówionych tematach.

Marcin Werla – Lider Zespołu Bibliotek Cyfrowych PCSS. Jego zainteresowana zawodowe obejmują architekturę bibliotek cyfrowych, integrację zasobów rozproszonych bibliotek cyfrowych oraz inżynierię oprogramowania, a w szczególności kwestie związane z wytwarzaniem i utrzymaniem produktów informatycznych.

Materiały ze spotkania można znaleźć tutaj.

Share
Jedna odpowiedź na “Spotkanie dyskusyjne Poznań JUG [14.04.2009] : Innowacja, której się powiodło i co z tego wynikło (Java edition)”
  1. […] prezentacja, którą ostatnio wygłosiłem na warsztatach StartUp-IT i na spotkaniu Poznańskiego JUGa. Mam wrażenie, że kilka następnych wpisów będzie właśnie na ten […]

  2.  
Google+