Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy użytkowników języka Java. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8.12.2008 o godzinie 18:30 w budynku Cognifide (Aleje Wielkopolskie 4, Poznań). Tematem spotkania będzie Wicket o którym opowie nam szerzej Staszek Osiński.

Aby lepiej przygotować spotkanie prosimy aby osoby, które chcą wziąść udział w spotkaniu zarejestrowały się tutaj.

Wicket, według swoich autorów, ma kilka cech, które wyróżniają go na tle czterdziestu (?) innych frameworków do budowania interfejsów webowych. Dzięki Wicketowi możemy w „oczywisty sposób” wykorzystywać javowe dziedziczenie, javową kompozycję i „naturalne” zarządzanie stanem javowych obiektów do składania dużych aplikacji webowych z reużywalnych komponentów. Zagorzali fani Wicketa twierdzą nawet, że „Wicket is good for [their] sex life” [1].

Podczas kolejnego spotkania Poznań JUG postaramy się zweryfikować niektóre z powyższych twierdzeń oraz zainicjować dyskusję o potencjalnych korzyściach i kosztach związanych z „wicketowym” stylem tworzenia aplikacji webowych.

Staszek Osiński, absolwent Politechniki Poznańskiej, Software Developer w OpenX (http://www.openx.org), od 2000 roku fan i użytkownik Javy, od 2004 roku zajmuje się projektowaniem i implementacją webowych interfejsów użytkownika. Jest współtwórcą projektu Carrot2 (http://carrot2.org) oraz współzałożycielem Carrot Search (http://carrot-search.com).

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj, a nagranie wideo tutaj.

Share

Komentarze zablokowane.

Google+