Zapraszamy wszystkich na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Poznań Java User Group. O VisualVM i niektórych jego praktycznych zastosowaniach opowie nam Adam Dudczak – spotkanie odbędzie się 1.10.08 w mrocznym budynku przy Zwierzynieckiej 20 (Poznań).

Adam będzie nas przekonywał o sile nowego narzędzia, które począwszy od wersji 1.6_07 jest dystrybuowane razem Sun JDK. VisualVM integruje wiele spośród znanych z JDK diagnostycznych narzędzi linii poleceń takich jak jinfo, jmap, jstack i in. Narzędzie to jest również klientem JMX, oferuje wsparcie dla już istniejących rozszerzeń jconsole. W VVM dostępny jest znany z NetBeans profiler który umożliwia monitorowanie wydajności aplikacji zarówno w fazie testów jak i w środowisku produkcyjnym. VVM został stworzony w oparciu o NetBeans Platform i jest to dobrym przykładem jak można wykorzystać NBP do tworzenia własnych złożonych aplikacji.

Adam Dudczak, ukończył informatykę na Politechnice Poznańskiej. Od 2004 programuje w języku Java, jego zawodową specjalnością jest tworzenie (niezbyt :)) złożonych aplikacji webowych. Od 2005 roku zatrudniony w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w zespole bibliotek cyfrowych, gdzie tworzony jest system dLibra.

Spotkanie odbędzie się 1.10.08 (najbliższa środa) o godzinie 18:00 w (po raz ostatni) mrocznym budynku przy ulicy Zwierzynieckiej 20 (sala 4), Poznań.

Materiały ze spotkania dostępne są tutaj.

Share
2 odpowiedzi na “Spotkanie PńJUG : Visual VM, JMX i inni [01.10.2008]”
  1. Czy można liczyć na jakieś materiały ze spotkania (np slajdy, nagranie)

  2. Marcin Werla pisze:

    Już są slajdy w sekcji „Materiały”.

  3.  
Google+